דלג לתוכן הראשי

5 טיפים לדיזיין ספרינט (Design Sprint) הראשון שלכם + בונוס

בשעה טובה! החלטתם להריץ את הדיזיין ספרינט הראשון שלכם. יכול להיות שאתם עושים אותו עבור החברה שלכם או שחברה חיצונית שכרה את שירותכם. בשני המקרים אתם לחוצים (מסיבה טובה) כי אתם הולכים לכנס בעלי עניין מתחומים שונים בחברה, ולבלות איתם יומיים בסדנה אינטנסיבית. מצופה מכם להביא ערך ממשי ולייצר מוצר, וכל הצוות סומך עליכם שתצליחו במשימה. 

הנה מספר טיפים שהיינו רוצים שיחלקו אתנו כשהתחלנו עם הדיזיין ספרינט:
יש בונוס בסוף!

היצמדו ללוח הזמנים

Time Timer - החבר הכי טוב של הספרינטר

הפיתוי להאריך את הספרינט ליותר מארבעת הימים שהקצבתם (או חמישה ימים אם אתם עושים את הספרינט המקורי) יהיה שם. תעבור לכם בראש המחשבה, ״אנחנו יכולים לחלק את היום הראשון ליומיים או למשוך את הסדנה שבוע״ – בעיקר אם אתם מגיעים מרקע של חשיבה עיצובית (Design Thinking), ואתם מרגישים שאתם צריכים זמן נוסף לראיין אנשים, או להכיר את המשתמשים שלכם. אל תיכנעו לאינסטינקט שלכם! האמינו בתהליך, הוא עובד! התהליך עלול להיגרר למקום לא נכון אם לצוות יהיה זמן להטיל ספק בעצמו ובהחלטות שהתקבלו. זכרו, אחד מהעקרונות החשובים של הספרינט הוא ״ חשוב יותר להתחיל את העבודהמלהיות צודק!״ מהות הסדנה היא לבנות משהו ולבחון אותו, לא להיות צודק.  
עניין נוסף הוא שאתם עלולים להתפתות להקדיש יותר זמן ליצירת האבטיפוס. דבר זה עלול לגרום לכך שהאבטיפוס יהיה נרחב מדי ופחות ממוקד, מה שיוביל לבדיקות ארוכות ומייגעות אל מול משתמשים. מסגרת זמן של יום אחד ממקדת את הצוות בבעיות העיקריות שתרצו לפתור ובשאלות המהותיות שעולות מהמוצר.
הסיבה הכי נפוצה לסטות מלוח הזמנים היא לא להצליח למצוא משתמשים לבדיקות. זה נכון בעיקר כשהפרויקט הוא B2B, וקשה למצוא את המשתמשים שאתם מחפשים (מנכ״לים למשל). במקרים אלה, אכן לא פשוט לאסוף חמישה משתמשים ליום האחרון של הספרינט. לדעתי, זה הגורם היחיד ששווה לעכב עבורו את התהליך. בעוד שלהיצמד ללוח הזמנים המקורי זה חשוב, למצוא משתמשים פוטנציאליים אמתיים זה אפילו יותר חשוב. לא יזיק לבצע את הבדיקה יום-יומיים מאוחר יותר במקרה הספציפי הזה, אבל דעו שגם זה מגיע עם מחיר: המשוב בדרך כלל יעיל יותר כשמקבלים אותו ומפנימים אותו כמה שיותר צמוד להחלטה האסטרטגית. דחיית המשוב עלולה לגרום לקושי ביישור הקו עם מה שתצטרכו לעשות אם תבצעו ספרינט חוזר (ספרינט נוסף שמתמקד בשיפור האבטיפוס הקיים).   

אל תאלתרו

הציוד הבסיסי
הספרינט הראשון שעשינו היה עבור מוצר לחברה שלנו. רצינו לבחון אותו היטב לפני שנתחיל למכור אותו ללקוחות, ולכן החלטנו להריץ מספר ספרינטים בתוך החברה. היינו צוות שהורכב ממעצבי מוצר מנוסים, ולפני שהתחלנו לעבוד עם הספרינטים ייצרנו מאות מוצרים בעזרת שיטות שונות. היינו מאד בטוחים ביכולות שלנו, וחשבנו שיהיה נכון לתת ללוח הזמנים ולתרגילים בספרינט את הפרשנות שלנו. 
כשאני חושב על הספרינט הזה היום, אני מבין איזו טעות גדולה זו הייתה. ספר הספרינט מפורט מאד, וכל שלב בו נבדק על מאות חברות לפני שפורסם. זה בסדר לשנות מעט, אבל אם אתם באמת רוצים ללמוד את התהליך ולהפוך אותו לחלק מתרבות העיצוב שלכם, אתם צריכים להבין לעומק לא רק את ה״איך״ אלא גם את ה״למה״. אם אתם רוצים ״לשבור״ את התהליך, אתם קודם כל צריכים להכיר אותו היטב. 

הגיעו מוכנים

דיזיין ספרינט הוא אירוע צפוף ואינטנסיבי. זמן הוא חלק מהותי ואתם חייבים לבוא מוכנים. הנה שני דברים שאנחנו ממליצים לעשות לפני שמתחילים בספרינט:

ראשית, יש להבין את הפוליטיקה מסביב. דברו עם כל משתתף בנפרד לפני שמתחילים. הסבירו מה הולך לקרות, הבינו את סדר היום שלהם ואת חששותיהם, ושאלו אותם ״איך לדעתכם תראה הצלחה בסוף הספרינט?״ - זה יעודד אותם לשיתוף פעולה, ויכין אתכם להתמודדות עם הדרמה והפוליטיקה שלהם. 

שנית, ודאו שהמטרות והאתגרים של הספרינט מוגדרים ומוסכמים על ידי מקבלי ההחלטות. רצוי לערוך פגישה קצרה על סדרי עדיפויות ואסטרטגיה לפני הספרינט עצמו. הנה ספר מתכונים בו כתבנו כיצד לערוך פגישה כזאת.

אל תוותרו על משוב המשתמשים... זה לא דיזיין ספרינט בלעדיו!

הרבה מן החברות שאיתן אני מדבר אומרות לי ״אנחנו כבר עושים דיזיין ספרינטים״, אבל כשאני בודק את זה לעומק, הם מודים שהם לא מבצעים את החלק של מבחן המשתמשים. ובכן, אם החלק הזה לא מתקיים, זה לא ספרינט. זו אולי סדנת אסטרטגיה למוצר, ואולי היא ממש טובה והגעתם בזכותה להרבה מסקנות, אבל היא לא דיזיין ספרינט.
המטרה העיקרית של הספרינט היא לבדוק מידת התאמה של מוצר לשוק. אם ההתאמה לא נבדקת, הנקודה החשובה עבורה התאמצתם מתפספסת.   

אל תשכחו מאוכל

חייבים לפנק את הצוות, הם עובדים קשה!
אחד הציטוטים של נפוליאון שאני אוהב במיוחד הוא ״הצבא צועד על קיבתו״. אם הצוות לא אוכל, הוא לא יעיל. מעבר לכך, המשתתפים כנראה לא ירצו לעבור עוד ספרינט לעולם.  התהליך אינטנסיבי ודורש המון, ואם יש דבר שאתם לא מעוניינים בו זה צוות רעב, או כזה ששבע מדי בשביל לחשוב. 
שימו לב שאתם דואגים לאוכל. תוודאו שיש ירקות ופירות, וכשמגיעה ארוחת הצהריים, תוודאו שהיא בריאה וקלילה. תנו מספיק הפסקות כדי שאנשי הצוות יוכלו גם לשתות. בסוף היום תוכלו אפילו לפתוח כמה בקבוקי בירה ולחגוג את ההישגים המדהימים שלכם. 
אני מקווה שקיבלתם כאן טיפים טובים לקראת הקפיצה אל תוך הספרינט הראשון שלכם. אני מאחל לכם ליהנות, ולא לדאוג מטעויות - הן חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה. אתם תלמדו יותר ככל שתתקדמו, ולפני שתשימו לב התהליך יהפוך לטבעי עבורכם. 
בהצלחה!

ועכשיו, לבונוס המובטח: ספר המתכונים החינמי המלא

צעד אחר צעד לסדנת קבלת החלטות מובנית שמבוססת על עקרונות הספרינט. מעולם לא נכשל עבורנו, ספרו לנו איך הלך לכם!

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

ניהול דיון – האומנות של להשתיק אנשים כדי שישמעו אותם

להנחות דיזיין ספרינט, פגישה, או סדנה זו משימה קשה. אתם צריכים גם לשלוט במתרחש וגם ולהשיג מטרות. אתם צריכים לשמור על אנרגיות גבוהות בחדר ולהישאר מרוכזים לאורך כל התהליך. בשביל להשיג את האיזון בין אנרגיות חיוביות וריכוז גבוה, תצטרכו ללמוד איך להיראות בעלי סמכות וביטחון עצמי ובו זמנית גם נינוחים ואמינים.

למה בריינסטורמינג (סיעור מוחין) הוא בזבוז זמן למנהלי מוצר, ומה אפשר לעשות

״בואו נעשה בריינסטורמינג״ הוא אחד מהמשפטים הפחות אהובים עליי. איכשהו, כשמכריזים על זה, אני יודע שאני נכנס לעוד פגישה של שטויות אינסופיות שמסתכמות בסוף... בעוד בריינסטורם. 
אבל אתם לא צריכים לסמוך רק עלי. מחקרים רבים מוכיחים את זה. למשל, בשנת 2010 באוניברסיטת סירקיוז ערכו מחקר על-800 צוותים שנקרא ״אובדן יעילות בקבוצות בריינסטורמינג: אינטרגרציה מטא-אנליטית.״ Productivity Loss in Brainstorming Groups) A Meta-Analytic Integration). התוצאות של המחקר הראו כי הועלו יותר רעיונות מקוריים כשמשתתפי המחקר עבדו לבד ולא דיברו אחד עם השני. המחקר גם הסיק כי לבריינסטורמינג יש השפעה שלילית על יעילות, בעיקר בצוותים גדולים. 
במאמר של Harvard Business Review, ״הסיבה שבריינסטורמינג קבוצתי הוא בזבוז זמן״, מציג תומאס צ׳אמורו-פרמוזיק מספר סיבות: 
בטלה חברתית: אנשים נוטים להתאמץ פחות כשהם עובדים בקבוצות בהשוואה לעבודה לבד. 
חרדה חברתית: אנשים חוששים כיצד אחרים יקבלו את הרעיונות שלהם, דבר המשפיע באופן שלילי על הביצועים שלהם ויכולתם להגות רעיונות יצירתיים. 
רגרסיה לממוצע: כאשר אנשים עם יכולות שונות עובדים יחד, ישנ…

למה לטרוח לעשות בדיקת משתמשים?

מבחן המשתמשים הוא דרך מצוינת לקבל טעימה מהיום בו המוצר שלכם יהיה בשוק, ולראות איך לקוחות אמתיים מגיבים אליו. מומלץ לערוך 5 ראיונות, אחד בשעה, שיעזרו לכם לחזות מראש איך הרעיון, הקונספט או המוצר שלכם יתקבלו בשוק אליו אתם מכוונים. למרות שזו לא התלבטות קשה אם לערוך מבחן משתמשים, בדיזיין ספרינט מוקדש יום שלם למבחני משתמשים וניתוח משובים.